Haber

Mecidiye Sahili yeniden şekilleniyor

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Edirne ili Keşan İlçesi Mecidiye Köyü kıyı düzenlemesi ve çevre düzenlemesi proje protokolü Keşan Belediyesi ile Milli Emlak Müdürlüğü arasında imzalandı.

Keşan Kaymakamlığı’nda düzenlenen imza programına Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Milli Emlak Müdürü Doğan Kaya, Kaymakam Hasan Boz ve Keşan Belediyesi Emlak ve Kamulaştırma Müdürü Ahmet Yaşar katıldı.

“Plaja ERİŞİM ÜCRETSİZ OLACAK”

Protokolün imzalanmasının ardından konuyla ilgili konuşan Başkan Mustafa Helvacıoğlu, ilk kirayı ödediklerini belirterek, “Kafeler, restoranlar, otopark, soyunma odaları, tuvaletler, duşlar, şezlonglar, su sporları, plaj voleybolu sahaları var. 55 dönümlük bir alanda her türlü ihtiyaçların karşılanması için gerekeni yapıyoruz, yürüyüş iskelesi ve sosyal tesisleri ile birlikte yapıyoruz. Kıyıya giriş ücretsiz olacak, ayrıca isteyen herkes içeride her türlü hizmetten bedelini ödeyerek hizmet alacak. 10 bin kişinin aynı anda hizmet alabileceği bir tesis olacak.”

Mecidiye sahilindeki olumsuz görüntülerin artık görülmeyeceğini vurgulayan Lider Helvacıoğlu, “Önümüzdeki yıl Mecidiye Sahili’nde düzenli bir halk plajı göreceğiz. Erikli ve Mecidiye bölgesindeki günübirlikçilerin analizlerine ulaşılabilecek bir tesis olacak. Burada sorunu çözeceğiz. Buna büyük bir ihtiyaç vardı. Mecidiye sahilinin çöp sorunu ve karmaşasını son kez fotoğraflayın, o görüntüleri bu sene son kez yaşıyoruz. Daha fazla görüntü olmayacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu