Haber

Kar kaplanları yeşil alanlara indi

– Kar kaplanları yeşil alanlara indi

MUŞ – Muş’ta amatör lig maçlarının oynandığı sentetik çim zeminli futbol sahaları kardan arındırılarak kullanıma hazır hale getirildi.

Muş’ta karla kaplanan sentetik futbol sahası, kar kaplanlarının yoğun çalışması sonucu kar küreme makinesiyle temizlendi. Sentetik çim zeminin beyaz örtü ile kaplandığı futbol sahaları kardan arındırılarak önümüzdeki hafta oynanacak amatör lig maçları için kullanıma hazır hale getirildi.

Karayolları 113’üncü Şube Amirliği ekiplerine bağlı iş makinesi operatörü İdris Karakan, yol çalışmalarını tamamladıktan sonra yeşil alanlara döndüklerini ve buradaki karları temizlediklerini belirterek, “Kar temizleme çalışması yapıyoruz. Muş’ta amatör futbol takımlarının maçlarının oynandığı sentetik çim futbol sahası, “Karları temizledik. Çok yağmur yağdığı için insan gücüyle temizlenecek gibi görünmüyordu. Bizden yardım istendi, hemen çalışmalara başladık ve sahamızı boşalttık. Büyük bir özenle sahaya zarar vermeden karı temizledik. Yol kaplama çalışmalarını tamamladık. Yeşil alanlara döndük” dedi.

canikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu