Haber

Dilan Polat davası büyüyor: 600 olgu incelenecek

Ticaret Bakanlığı’nın sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve lüks hayata ilişkin paylaşımların içeriklerini inceleyeceği öğrenildi. Buna göre içerik üreticilerinden bilgi alacağı belirtildi.

600 OLAYI İNCELEME KARARI

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak’ın haberine göre,Dilan-Engin Polat çifti hakkında başlatılan “kara para aklama” soruşturmasının ardından Türkiye’deki diğer sosyal medya fenomenleri de dikkatle incelenecek.

BAKANLIK DÜĞMEYE BASTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sosyal medya fenomenlerinin paylaşımlarını ve gösterişli yaşam tarzlarını incelemeye başlıyor.

Bu çerçevede yaklaşık 600 sosyal medya fenomeninin detaylı olarak inceleneceği öğrenildi. Bakanlık yetkilileri hukuka aykırı durumlarla karşılaşmaları halinde bu durumu ilgili kurum ve birimlere iletecekler.

Öte yandan Ticaret Bakanlığı da internet üzerinden satılan eserleri daha dikkatli denetleyerek harekete geçti ve e-Ticaret’te İş Güvenliği Projesi’ni duyurdu.

Bu projenin taslağına göre internet, telefon gibi yollarla satılan eserlerin şikayet olması durumunda veya kendi inisiyatifiyle inceleneceği belirtildi.

uluborluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu