Ekonomi

Twitter’daki makaleler ücretli olacak

HANDE BERKTAN

Bir diğer atılım da sosyal medya platformunun gelirlerini artıran sosyal medya devi Twitter’ın CEO’su Elon Musk’tan geldi. Twitter’da mavi tik rozeti fiyatlandırmasının ardından içerik üreticilerinin yazıları ücret ödenerek okunabilecek.

Elon Musk, sosyal medya platformunun içerik üreticilerine takipçilerinden makale başına fiyat alma fırsatı sunacağını duyurdu. Mayıs ayından itibaren devreye girecek olan bu özellik sayesinde takipçiler, aylık abonelik satın almak yerine makalelerini “ara sıra” okumak istediklerinde ücret ödeyerek tek bir makaleye erişebilecekler.

Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Önümüzdeki aydan itibaren bu platform, yayıncıların tek tıkla makale başına ücretlendirme yapmasına olanak tanıyacak. Bu, aylık abonelik satın almak istemeyen ve nadiren okumak isteyen kullanıcıların önünü açacak.” bir makale, makale başına daha fazla ödeyerek erişim elde etmek için.”


Elon Musk, Twitter gelirlerini artırmayı planlıyor

Twitter’ın ilk yıldan sonra aboneliklerden yüzde 10 kesinti yapacağını, ilk 12 ayda gelirin tamamının abonelere gideceğini açıklayan Musk, Twitter’ın gelirlerini artırmayı hedefliyor. Elon Musk tarafından açıklanan bu özelliğin fiyatı şu an açıklanmadı.

haber-beykoz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu