Haber

Trump aleyhine açılan davaların masrafları için fon oluşturulacak

kozpro’ süper PAC‘ (siyasi eylem komitesi) kümeleri,’ yasal savunma fonulansmanı planlıyor.

‘Vatansever Yasal Savunma Fonu’ olarak adlandırılması planlanan fonun detayları şu anda paylaşılmadı.

Öte yandan söz konusu fon ile Trump’ın şahsi dava masraflarından ziyade bu davalarda yer alan eski başkana yakın sanık ve tanıkların masraflarının karşılanması amaçlanıyor.

Fon, Trump’ın seçim kampanyalarında değerli bir rol oynuyor. Michael Glassnertarafından kontrol edilmesi bekleniyor.

ABC News’in bildirdiğine göre, Trump yanlısı süper PAC grupları, 2023’ün ilk yarısında eski başkanı ve destekçilerini desteklemek için yasal maliyetlere 40 milyon dolardan fazla harcadı.

Trump hakkında soruşturma

Donald Trump hakkında gizli belgeler‘ ve 2020 seçim sonuçlarını tersine çevirmeye çalıştığı iddiaları üzerine’ 6 Ocak Kongre baskını9 Haziran’da açıklanan 49 sayfalık iddianamede ‘soruşturmalara özel uzman’ olarak atanan eski Başsavcı Jack Smith, Trump’ı Beyaz Saray’daki görevinden ayrıldığında yanında zımni belgeler götürmekle ve bununla ilgili federal soruşturmaları engellemekle suçladı. .

İddianamenin ardından 13 Haziran’da Miami’de hakim karşısına çıkan ve “federal soruşturma kapsamında ikinci kez mahkeme huzuruna çıkan ilk eski başkan” olarak tarihe geçen Trump, kendisine yöneltilen 37 ayrı suçlamayı da reddetti. .

Trump daha önce 2016 başkanlık seçimleri sırasında bir kadına ‘sus payı’ ödemekile ilgili suçlamalarla 4 Nisan’da New York’ta mahkemeye çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu