Haber

Meteoroloji Açıkladı: İstanbul’a Kar Geliyor

Ocak ayındaki sıcak ve güneşli hava, Şubat ayında yerini soğuk havaya bıraktı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklamalarına göre, İstanbul’a Sibirya’dan yeni bir soğuk hava dalgasının geleceği ve şubat ayı sonunda kar yağışının beklendiği belirtildi.

Şubat ayına girerken kar yağışları yurdun dört bir yanında etkili olmaya başladı. İstanbul’da havalar soğumaya başlarken Meteoroloji Genel Müdürlüğü son verilerini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son raporuna göre, yurdumuzun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in doğusu ile Kastamonu, Sinop, Karabük, Giresun, Ordu, Kayser, Tokat, Erzurum, Sivas, Kars, Ardahan karla karışık. Yağmur ve kar bekleniyor.

Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma, don ve yer yer sis ve pus bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinin yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Sibirya’dan İstanbul’a yeni bir soğuk hava dalgasının geleceği belirtildi. İstanbul’da soğuk hava dalgasıyla birlikte kar yağışı bekleniyor. Şubat ayının son haftası ile Mart ayının ilk haftasında kar yağışı bekleniyor.

derecikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu