Haber

KKTC’nin Türk Dünyasının entegrasyonundaki rolü konuşuldu

Bingöl Aktüel TV / BİNGÖL (İGFA) –Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türk Dünyasının entegrasyonunda KKTC’nin rolünü anlattı.

Yılmaz konuşmasında, Türk Devletleri Teşkilatı’nın ortak dil, kültür ve dayanışma temelleri üzerine inşa edilmiş, bölgesel ve uluslararası işbirliğinin güçlü bir örgütü olduğunu vurguladı. Türk devletlerinin entegrasyonunun, ortak vizyon doğrultusunda hayata geçirilen projelerle sadece ülkelerine değil, bölgesel barış, kalkınma ve istikrarın sağlanmasına da değerli katkılar sağlayacağını belirtti.

KKTC’nin Türk Devletleri Örgütü’ne gözlemci üye olarak katılmasının, Türk dünyasının ayrılmaz bir parçası olan KKTC’nin entegrasyondaki yerini ve değerini daha da güçlendirdiğine dikkat çekti. Yılmaz, KKTC’nin jeostratejik ve jeopolitik konumu, kültürel değerleri, iklimi ve adada edindiği tecrübeler sayesinde ekonomik, siyasi, kültürel ve sosyal alanlarda organizasyona değerli katkılar sağlayacağını, KKTC’nin daha büyük olma fırsatını artıracağını belirtti. uluslararası arenada duyuruldu.

Yılmaz ayrıca Türk Devletleri Teşkilatı ülkelerinden iş dünyası temsilcilerini KKTC’yi ziyaret ederek buradaki yatırım potansiyelini keşfetmeye davet ederek, sevgi bağlarını daha da güçlendirmek için Akdeniz’e doğru bir adım atmaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu