Haber

AK Parti Genel Sekreteri Şahin, Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nin İmamoğlu hakkında verdiği kararı değerlendirdi.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı İmamoğlu’nun Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nce mahkûm edilmesiyle ilgili olarak, “İmamoğlu, CHP ve muhalefet bloku şimdi bir ilki üzerinden siyasi fırsatçılık yapmaya çalışıyor. Henüz kesinleşmemiş bir derece mahkeme kararı, içinde bulundukları açmazın acınası bir sonucudur.” ifadesini kullandı.

Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dünden beri “İBB önünde sergilenmek istenen gösterinin”, muhalefetin kendi iç çekişmelerine ilişkin henüz doğrulanmamış bir ilk derece mahkemesi kararının “araçsallaştırılması ve istismar edilmesinden” ibaret olduğunu belirtti.

“Ekrem İmamoğlu, CHP ve muhalefet blokunun henüz kesinleşmemiş bir ilk derece mahkemesi kararı üzerinden siyasi fırsatçılığa girişmesi, içinde bulundukları açmazın acınası bir sonucudur.” Şahin ifadesini kullanarak, İBB Başkanı İmamoğlu hakkında verilecek ilk derece mahkemesi kararının ancak yapılacak temyiz ve temyiz incelemeleri sonucunda kararın kesinleşmesinden sonra sonuç doğuracağını belirtti.

Şahin, “Muhalefete teklifimiz, mahkeme kararlarıyla değil, kendi iç çekişmelerini, adaylık yarışlarını, liderliği ele geçirmeleri, saldırıları bertaraf etmeleridir” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu