Haber

Adıyamanlılar şehri terk ediyor

KAHRAMANMARAŞ merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Adıyaman’da evleri hasar görenler eşyalarını alarak köylere veya farklı şehirlere taşınıyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde büyük yıkım yaşayan Adıyaman’da ekiplerin hasar tespitinin ardından depremzedeler; Orta ve ağır hasarlı veya derhal yıkılmasına karar verilen bina ve yapıların altındaki işyerlerinden eşyalarını tahliye eder. Kimi köyüne, kimi farklı şehirlerde yaşayan akrabalarının yanına gidiyor.

Adıyaman depreminden kurtulan Rabia Özderdem, Adıyaman merkezden anılarını geride bırakarak köye dönmeye karar verdiğini söyledi. Köydeki akrabalarından başka gidecek yeri olmadığını belirten Özerdem, “5 katlı bir binanın ikinci katındaydık, evimiz ağır hasar gördü, evdeki malzemelerimizi topladık. Taşınacağız. köydeki ağabeyimin evine, bizim eve gidince korktuk ama bazı eşyalarımızı kurtardık, mecbur kalacağız” dedi.

Depremzede Abdurrahman Doğan, “Ben il dışında çalışıyorum, depremden sonra ailem için buraya geldim. Evimizde malzemelerimizi nakliye yardımı ile taşıyoruz. Ailemizi köye, ablamın ailesini de Mersin’e götüreceğiz. Allah kimseye böyle felaketler yaşatmasın.”

– Adıyamanhaberdidim.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu