Haber

603 gün 5 yıldızlı otelde kaldı, ödeme yapmadı: Dolandırıcılardan aranıyor

Hindistan’da bir kişinin bir gece otelde kayıt yaptırdıktan sonra hiçbir ücret ödemeden 603 gün kaldığı ve ardından faturayı ödemeden otelden ayrıldığı ortaya çıktı.

The Guardian gazetesinin haberine göre Hindistan’da Ankush Dutta isimli bir kişi, 30 Mayıs 2019’da başkent Delhi’deki beş yıldızlı Roseate Otel’de bir geceliğine oda rezervasyonu yaptı. Otelden ertesi gün ayrılacağını söyleyen Dutta , daha sonra ziyaretini 602 gün, yani yaklaşık iki yıl uzattı. Beş yıldızlı otelde 603 gün hiçbir bedel ödemeden kalan Ankush Dutta, yaklaşık 70 bin dolarlık faturayı ödemeden otelden ayrıldı.

OTEL ÇALIŞANLARI HAKKINDA HATA DUYURUSU YAPILDI

Otel yöneticileri de olayla ilgili olarak çok sayıda otel çalışanı hakkında suç duyurusunda bulundu. Buna göre, çalışanlarının “komplo, belgede sahtecilik ve aldatma” hatalarını işlediğini öne süren yöneticiler, şüpheli otel çalışanlarının otelde kullanılan yazılım sistemlerini manipüle etmek için dolandırıcıdan rüşvet aldığını savundu.

Roseate House otel yönetimi olayla ilgili açıklama yapmazken, otelde 2 yıl bedel ödemeden kaldığı belirlenen dolandırıcı aranıyor. (DIŞ HABERLER)

elbeyli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu